دبیرستان پسرانه هیئت امنایی شهید دکتر مفتح (دوره دوم) اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 استان اصفهان

سایت پیک سنجش

جهت ورود به سایت پیک سنجش

اینجا را کلیک

نمایید.

پیک‌ سنجش ،

هفته نامه خبری و اطلاع‌ رسانی

سازمان سنجش آموزش کشور

بودجه بندی مرحله دوم آزمون پیشرفت تحصیلی

بودجه بندی مرحله دوم

آزمون پیشرفت تحصیلی

14 اسفندماه  1396

فایل های ضمیمه :

میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1397

براساس مصوبه نهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 96/08/20 میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1397  همانند آزمون سراسری سال 1396 به صورت زیر می‌باشد:

الف- آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال 1384 به بعد اخذ نموده اند و امتحانات یک‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و  کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به میزان حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می شود.

ب- داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 91-1390 به بعد اخذ کرده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق‌تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.

تبصره: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف و ب، هر دو مورد اعمال خواهد شد. 

شایان ذکر است  اعمال تاثیر مثبت سوابق تحصیلی بدان معنی است که اگر سوابق تحصیلی باعث افزایش نمره‌کل نهایی آزمون هر زیرگروه شود در آن زیر گروه اعمال خواهد شد و اگر باعث کاهش نمره‌کل‌ نهایی آزمون هر زیرگروه شود (اثر منفی داشته باشد) در آن زیرگروه اعمال نمی‌شود و نمره کل آزمون آن زیرگروه به عنوان نمره کل نهایی زیرگروه فوق در نظر گرفته می‌شود.

 

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

فهرست حذفیات منابع سوالات آزمون سراسری سال 1397

 فهرست حذفیات منابع سوالات 

آزمون سراسری سال 1397

فایل های ضمیمه :

فهرست منابع سوالات آزمون سراسری سال 1397

 فهرست منابع سوالات 

آزمون سراسری سال 1397

فایل های ضمیمه :

برنامه حضور مشاوران دبیرستان

آقای صادقی : شنبه ها  از ساعت 8 تا 13

آقای امینی : یکشنبه ها  از ساعت 8 تا 13

                  دوشنبه ها  از ساعت 8 تا 11

                  سه شنبه ها از ساعت 9:30 تا 13

آقای کدیور : هر روز به غیر از دوشنبه ها از ساعت 8 تا 14

همایش کنکور و مشاوره تحصیلی

به نام خدا 

والدین محترم دانش آموزان کلاس چهارم

در راستای ایجاد انگیزه و بهره مندی بهینه از فرصت باقیمانده و زمینه سازی برای حضور موفق در کنکور از حضرتعالی دعوت می گردد به همراه فرزندتان در همایشی که با حضور جناب آقای دکتر رحیمی استاد دانشگاه و مشاور تحصیلی و کنکور برگزار می گردد شرکت فرمایید.

زمان : چهارشنبه 25 بهمن ماه 1396 ساعت 15

مکان : سالن اجتماعات دبیرستان شهید دکتر مفتح 

کمی اندیشه !!!

بارها شنیده ایم که دانش آموزان یا دانشجویان می گوید :
(( دیگرحال و حوصله خواندن این کتاب را ندارم ))یا ((آنقدرازاین کتاب خسته شده ام که قابل گفتن نیست))ویا ((هرچقدرمیخوانم مثل اینکه کمتر یاد می گیریم))ویا ((ده بار خواندم و تکرار کردم ولی بازهم یاد نگرفتم))به راستی مشکل چیست ؟ آیا برای یادگیری درس واقعا" باید 10 بار کتاب را خواند ؟ آیا باید دروس خود را پشت سرهم مرورکرد؟وآیا بایددهها بار درس راتکرارکردتا یادگرفت ؟ مطمئنا" اگر چنین باشد ، مطالعه کاری سخت و طاقت فرسا است . اما واقعیت چیزی دیگر است . واقعیت آن است که این گروه از فراگیران ، روش صحیح مطالعه را نمی دانند و متاسفانه در مدرسه و دانشگاه هم چیزی راجع به چگونه درس خواندن نمی آموزند . یادگیری و مطالعه ، رابطه ای تنگاتنگ و مستقیم با یکدیگر دارند، تا جایی که می توان این دو را لازم و ملزوم یکدیگر دانست. برای اینکه میزان یادگیری افزایش یابد باید قبل از هرچیز مطالعه ای فعال و پویا داشت .

فرهنگ

امام خمینی (ره):    
 
فرهنگ مبدأ همه خوشبختی‌ها
  
و
 
بدبختی‌های ملت است...
 
آن چیزى که ملت‌ها را می ‏سازد
 
فرهنگ صحیح است...
 
اگر فرهنگ درست ‏بشود
 
یک مملکت اصلاح می ‏شود.

سازمان سنجش آموزش کشور

جهت ورود به سایت سنجش

اینجا را کلیک

نمایید.

مشاهده مطالب قدیمی تر...