دبیرستان پسرانه هیئت امنایی شهید دکتر مفتح (دوره دوم) اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 استان اصفهان

عید سعید فطر

پیامبر (ص) ماه مبارک رمضان ،

ماهی است که اولش رحمت،

میانه اش مغفرت و

آخرش آزادی از آتش جهنم است.

با آرزوی بهترین عیدی از

دستان مهربان او یعنی :

رحمت، مغفرت و آزادی از آتش جهنم ...

عید سعید فطر مبارک 

فرهنگ مبدأ همه خوشبختی‌ها و بدبختی‌های ملت است...

امام خمینی (ره): 
 فرهنگ مبدأ همه خوشبختی‌ها
و
 بدبختی‌های ملت است...
 آن چیزى که ملت‌ها را می ‏سازد
 فرهنگ صحیح است...
 اگر فرهنگ درست ‏بشود
 یک مملکت اصلاح می ‏شود.

ارتحال ملکوتی حضرت امام (ره)

سالگرد ارتحال ملکوتی

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران

حضرت امام خمینی(ره)

و همچنین

شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد

تسلیت باد.

اضطراب امتحان

راهکارهای کاهش

اضطراب امتحان

فایل های ضمیمه :

ماه مبارک رمضان و امتحانات

روزه داری در ماه مبارک رمضان علاوه بر تمرین بندگی و تقوا که مهمترین هدف این ماه است دارای مزایای بیشمار دیگری نیز هست. یکی از مهمترین آنها تقویت اراده است. با نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان یک از دغدغه‌های دانش آموزان نحوه مطالعه در این ایام است.  .... فراگیران عزیز اگر با شرایط جدیدی مواجه شدید، باید بهترین موقعیت‏‌ها را در شرایط جدید برای خودتان پیدا کنید و بر اساس این موقعیت‌ها برای خودتان برنامه‌ریزی کنید. در شرایط جدید باید تغییراتی در ساعات مطالعه صورت پذیرد.با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان شاهد تغییراتی در میزان ساعت مطالعه، خواب و تغذیه هستیم که یکی از سوالاتی که برای فراگیران مطرح می شود این است که با توجه به کارکرد کند مغز در اثر گرسنگی و افت قند چگونه در ماه رمضان مطالعه کنیم و طبق برنامه ریزی خود پیش برویم؟ اولا با تمام این دشواری ها اجازه ندهید که عواملی چون گرسنگی، احساس ضعف و کمبود انرژی شما را از رسیدن به هدفتان باز دارد. ثانیا ما به شما عزیزان نحوه مطالعه ، بهترین زمان مطالعه ، تغذیه ، خواب و ... را شرح خواهیم داد تا بتوانید در ماه مبارک رمضان ساعات مطالعه تان را در حد مطلوب نگه دارید تا بهترین کارایی و نتیجه بدست آید.

فایل های ضمیمه :
1. r30.pdf

هر روزتان نوروز، نوروزتان پیروز

یا مقلب القلوب و الابصار

یا مدبرالیل و النهار

 یا محول الحول و الاحوال

 حول حالنا الی احسن الحال

 حلول سال نو و بهار پرطراوت را

 که نشانه قدرت لایزال الهی

 و

 تجدید حیات طبیعت می باشد

 رابه تمامی عزیزان

 تبریک و تهنیت عرض نموده

 و

 سالی سرشار از برکت و معنویت را

 ازدرگاه خداوند متعال و سبحان

 برای شماعزیزان

 و خانواده محترمتان مسئلت داریم.

سایه حق و سلامت تن

 همواره همراه زندگیتان باشد.

 نوروزتان مبارک

میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)

سالروز میلاد فرخنده و با سعادت

اسوه تمام عیار مکارم  و

قله رفیع فضائل

حضرت فاطمه زهرا (س)

سرور بانوان جهان

و الگوی بی بدیل تمام جهانیان

و هفته بزرگداشت مقام زن

و روز مادر مبارک باد.

دبیرستان شهید دکتر مفتح

اضطراب امتحان

راهکارهای کاهش اضطراب امتحان

فایل های ضمیمه :

بهترین موفقیت (موفقیت واقعی چیست؟)

می‌دانیم که همه برای رسیدن به موفقیت به طور خستگی‌ ناپذیر تلاش می‌کنند. اما به آنچه که در آرزویش هستند،دست نمییابند و رضایت درونی برای آنان ایجاد نمی شود، مثلا چرا پس از رسیدن به بالاترین مقام باز هم احساس ناخرسندی میکنند؟ چرا با داشتن‌ چندین فرزند که روزی آرزوی آن را داشتند بازهم ناشادند؟ صدها سئوال از این قبیل وجود دارد. شاید علت اصلی این باشد که اولاً موفقیت واقعی را برای خودشان تعریف و مشخص‌ نکردهاند و ثانیاً هدف از موفقیت را نمی‌دانند.

احساسآسایش، خوشبختی، داشتن آرامش روحی و روانی، مزاحم دیگران نشدن و مزاحمتی ازسوی دیگران‌ ندیدن ، موفقیت واقعی هستند، زیرا مقام، ثروت، فرزند شایسته، مدارج تحصیلی، همسر دلخواه، همه عواملی هستند که با داشتن آرامش روحی، خوب بودن با دیگران و داشتن آسودگی خاطر می توان آنها را بدست آورد، مشروط به اینکه با دانش و آگاهی واقعی و بهره‌گیری از عقل و منطق اهدافی را برای زندگی خود برگزینیم. زیرا که می‌گویند ((تنها گنجی‌ که ارزش جستجوکردن دارد هدفاست)). انسان بی هدف کاملاً تابع حوادث و پیشامدهاست ، اما کسی که هدف روشنی در زندگی دارد، خود تصمیم میگیرد و تلاش میکند و پس از رسیدن به کامیابی، احساس خوشبختی و آرامش میکند، اما افرادی که اهداف نا مشخص را پی می‌گیرند، به هرمقامی و ثروتی و جایی برسند، بازهم ناراضی اند.

هریک‌ از ما باید بدانیم که چه میخواهیم ؟ چه هدفی رادنبال میکنیم و درانتظار چه موقعیتی هستیم؟ اگر این‌ها را دانستیم آن موقع است که برای رسیدن یه آنها تلاش می‌کنیم .آگاهی مان را بالا می‌بریم، ازتقلید کورکورانه‌ می‌پرهیزیم، به شناخت توانایی ها ، ظرفیت و استعدادهای خود و هم چنین ضعف های خود می‌پردازیم و اعتماد به نفس و توکل به خداوند متعال و سپس حرکت و تلاش را گسترش می‌دهیم.پس به این نتیجه خواهیم رسید که ، بهترین موفقیت چیزی نیست به جز(( الا بذکر الله تطمئن القلوب ))

((همانا آگاه باشید با یاد خدا قلب ها آرامش و اطمینان می‌یابد))

از دیدگاه روانشناسان هم : (( آرامش و اطمینان بهترین موفقیت است))

علل بی رغبتی به برنامه‌ریزی

علل بی رغبتی به برنامه‌ریزی :
بی رغبتی ویا به اصطلاح فراری بودن دانش آموزان از برنامه ریزی، علل مختلفی دارد که به دوعلت اشاره می گردد :
1 ـ ممکن است تصور منفی از برنامه ریزی درذهن دانش‌آموزان باشد. ین دسته ازدانش آموزان فکرمی‌کنند که با برنامه ریزی خودشان را با دست خود اسیر و بنده‌ی برنامه ریزی می کنند و مجبورند آن را مو به مو اجرا کنند و ...در صورتی که این طور نیست و انعطاف پذیری جزو اصول برنامه ریزی است .
2 ـ ممکن است یک تجربه منفی و ناموفق دانش آموز را از برنامه ریزی سر خورده کرده باشد . این دسته از دانش‌آموزان بنا به دلایلی در اجرای برنامه‌ی خود موفق نبوده‌اند واین عدم موفقیت باعث سرخوردگی ودر نتیجه تجربه‌ی منفی براى شان شده است. آنچه که اهمیت دارد این است که این فرد نبایستی این عدم موفقیت در اجرای برنامه را به حساب برنامه ریزی بگذارد . بلکه باید در صدد علت اصلی برآید و موانع را از بین ببرد .طبیعی است این کار نیز نیازمند آن است که دانش آموزان پس از برنامه ریزی در جهت تقویت انگیزه و خویشتن داری خود تلاش کنند و با اعتماد به نفس بالا ، برنامه ی تنظیم شده خود را اجرا کنند و در برابر هر مشکل کوچکی که پیش می آید خیلی سریع از کوره در نروند .

مشاهده مطالب قدیمی تر...