دبیرستان پسرانه هیئت امنایی شهید دکتر مفتح (دوره دوم) اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 استان اصفهان

بهترین موفقیت (موفقیت واقعی چیست؟)

می‌دانیم که همه برای رسیدن به موفقیت به طور خستگی‌ ناپذیر تلاش می‌کنند. اما به آنچه که در آرزویش هستند،دست نمییابند و رضایت درونی برای آنان ایجاد نمی شود، مثلا چرا پس از رسیدن به بالاترین مقام باز هم احساس ناخرسندی میکنند؟ چرا با داشتن‌ چندین فرزند که روزی آرزوی آن را داشتند بازهم ناشادند؟ صدها سئوال از این قبیل وجود دارد. شاید علت اصلی این باشد که اولاً موفقیت واقعی را برای خودشان تعریف و مشخص‌ نکردهاند و ثانیاً هدف از موفقیت را نمی‌دانند.

احساسآسایش، خوشبختی، داشتن آرامش روحی و روانی، مزاحم دیگران نشدن و مزاحمتی ازسوی دیگران‌ ندیدن ، موفقیت واقعی هستند، زیرا مقام، ثروت، فرزند شایسته، مدارج تحصیلی، همسر دلخواه، همه عواملی هستند که با داشتن آرامش روحی، خوب بودن با دیگران و داشتن آسودگی خاطر می توان آنها را بدست آورد، مشروط به اینکه با دانش و آگاهی واقعی و بهره‌گیری از عقل و منطق اهدافی را برای زندگی خود برگزینیم. زیرا که می‌گویند ((تنها گنجی‌ که ارزش جستجوکردن دارد هدفاست)). انسان بی هدف کاملاً تابع حوادث و پیشامدهاست ، اما کسی که هدف روشنی در زندگی دارد، خود تصمیم میگیرد و تلاش میکند و پس از رسیدن به کامیابی، احساس خوشبختی و آرامش میکند، اما افرادی که اهداف نا مشخص را پی می‌گیرند، به هرمقامی و ثروتی و جایی برسند، بازهم ناراضی اند.

هریک‌ از ما باید بدانیم که چه میخواهیم ؟ چه هدفی رادنبال میکنیم و درانتظار چه موقعیتی هستیم؟ اگر این‌ها را دانستیم آن موقع است که برای رسیدن یه آنها تلاش می‌کنیم .آگاهی مان را بالا می‌بریم، ازتقلید کورکورانه‌ می‌پرهیزیم، به شناخت توانایی ها ، ظرفیت و استعدادهای خود و هم چنین ضعف های خود می‌پردازیم و اعتماد به نفس و توکل به خداوند متعال و سپس حرکت و تلاش را گسترش می‌دهیم.پس به این نتیجه خواهیم رسید که ، بهترین موفقیت چیزی نیست به جز(( الا بذکر الله تطمئن القلوب ))

((همانا آگاه باشید با یاد خدا قلب ها آرامش و اطمینان می‌یابد))

از دیدگاه روانشناسان هم : (( آرامش و اطمینان بهترین موفقیت است))

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...